Japonsko vyhrálo Mistrovství Východní Asie ve fotbale

09:30 | 01.08.2013 arashinka 1
Poprvé v historii Japonsko pozvedlo pohár Mistrovství Východní Asie ve fotbale poté, co v neděli zvítězilo v utkání s Jižní Koreou 2:1.
Japonský tým s pohárem
Japonský tým s pohárem FOTO: channelnewsasia.com
Zápas se konal na Olympijském stadionu Jamsil v Soulu. Oba góly střelil Yoichiro Kakitani a dostal tak tým na první místo před Čínu.

Jižní Korea ve svých předešlých zápasech proti Číně a Austrálii neskórovala ani jednou, přesto se zdála být během prvních dvaceti minut hry oproti svému sousedovi a soupeři jako lepší tým. Ve dvacáté čtvrté minutě se ovšem díky přihrávce Toshihira Aoyami Kakitani vrhl kupředu, stanul před jihokorejským brankářem Jung Sung Ryongem a skóroval.

Po osmi minutách se karty obrátily a Jižní Korea vyrovnala 1:1. Remízu prolomil až Kakitani a zajistil tak vítězství japonskému týmu v turnaji.

Japonský trenér Alberto Zaccheroni řekl, že pro jeho tým bylo toto vítězství velice důležité. Japonsko se dostalo do finále již třikrát, zatímco Jižní Korea a Čína v předešlých turnajích třikrát vyhrály.

ZDROJ: japandailypress.com